Események betöltése

KIÁLLÍTÁSMEGNYITÓ ZSÁMBÉKON

2023.05.12. | 17:00 - 18:00

ZSÁMBÉKI METSZETEK – KIÁLLÍTÁSMEGNYITÓ ZSÁMBÉKON
2023. május 12-én megnyílt a “Zsámbéki metszetek” című kiállítás a zsámbéki történeti Zichy kastélyban található Keresztelő Szent János Iskolaközpontban. A tárlaton a 2022. őszi féléve során a török kút és környékének, valamint a település történeti központjának kutatásával és fejlesztési lehetőségeivel, kortárs városszövetének és történeti épületállományának kapcsolatos munkák kerültek bemutatásra. A tanulmányokat örökségvédelemben jártas szakemberek, a BME Építészmérnöki Kar graduális, és a Műemlékvédelmi szakmérnöki posztgraduális képzés hallgatói készítették. A tárlat megnyitóján beszédet mondott Pálfi Gábor, a Gül Baba Türbéje Örökségvédő Alapítvány operatív igazgatója, Dr. Krähling János a BME Építészettörténeti és Műemléki Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára és Holnapy Dénes Márton O.Praem. Az ünnepélyes megnyitót követően a látogatók a program részleteit bemutató vetítésen és kötetlen beszélgetésen vehettek részt. A program a Külgazdasági és Külügyminisztérium, a Gül Baba Türbéje Öröskégvédő Alapítvány, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészettörténeti és Műemléki Tanszéke és Zsámbék Város Önkormányzata együttműködésében valósult meg, a tárlat június végéig tekinthető meg.

Dátum:
2023.05.12.